İçeriğe geç

Step Motor

Step motor ikinci el satışları tarafımızca yapılmaktadır.  Uygun fiyatlardan satıyoruz. Bizimle iletişime geçerek çıkma step motorlarıalabilirsiniz. İstanbul ili dışında motor almak istiyorsanız kargo imkanı sunuyoruz. Aynı zamanda step motor alımı da yapılmaktadır. Step motorları alan yerler arasında en yüksek fiyatları uyguluyoruz. Toplu alımlarda indirim yapılmaktadır. 

Satışı Yapılan Step Motorlar:

  • Nema 17
  • Nema 23
  • Nema 34
  • Nema 46
  • Diğer büyüklüklerde de step motorlar elimize gelmektedir.

Hurdacılar genelleme yapmak gerekirse step motor gibi ikinci el olarak değerlendirilebilecek malzemelerin satışını yapmamaktadırlar. Bunun sebebi söküm işleminin zor olmasından kaynaklanır. Hurdacı işi gereği 2. el satışı da yapmalıdır ancak söküm işleminin zorluğu buna engel olmaktadır. Step motor satan geri dönüşüm firmaları çoğunlukla elektronik geri dönüşümü yapan firmalardan oluşmaktadır. Bu firmalar ellerine düşen cihazlarda bulunan motorları sökerek 2. ele ayırır. 

Step Motor Hurdası Alan Hurdacılar

Motor satan hurdacılardan bu motorları kolaylıkla temin edebilirsiniz. Çıkma motorlar bazı durumlarda sıfır alınan motorlara oranla çok daha güçlü olabilirler. Bunun nedeni motorun çıktığı makinenin değerli bir makine olmasından kaynaklanır. Genelleme yapmak gerekirse step motorlar fotokopi makinelerinin içerisinden çıkmaktadır. Çıkan motor sayısı makineye göre değişiklik gösteriyor. Bazı makinelerden çok çıkmasına karşın bazılarından da hiç çıkmamaktadır. Özellikle yuvarlak tipli step motorlar çok sayıda çıkıyor.  Para sayma makinesi, pos cihazları, atm cihazları ve diğer tüm kağıda baskı yapan makinelerin içerisinden step motorlar çıkmaktadır. Sıfır step motorları almak yerine hurdacılardan 2. el motor almak sizler için daha uygun olur.

Hurdacı firmadan motor almak istiyorsanız öncelikle iletişim kısmında bulunan telefon numaralarından bizlere ulaşmanız gerekmektedir. Çok ucuz fiyatlardan satış gerçekleştiriliyor.  Adım motorları hurdacılar tarafından otomasyon malzemelerinden de sökülmektedir. Otomasyon makinelerinden büyük step motorlar elde edilir. Hurda motorlar elektronik hurdacılarda çok miktarda bulunur.

Step motorlar hassas olmaları sebebi ile dikkatli bir şekilde sökülmeli. Aksi taktirde hasar alan step motorlar çalışmayacaktır. Milleri eğilen ve diğer kısımlarından hasar alan step motorların satışlarının yapılması mümkün değildir.  Uzman hurdacı çalışanları ile bu işlemlerin yapılması gerekir. Tüm vidaların tek tek sökülmesi gerekmektedir. Yerlerinden koparılan motorlar hasar alırsa çalışmazlar. Yine motor kablolarının da düzgün bir şekilde sökülmesi gerekir. Kaliteli motorlar bulunmaktadır. 

10 Yorum yapılmış

  1. Nema 17 ve Nema 23 her ikisinden de 5 adet lazım. Fiyat bilgisi alabilirsem detayları görüşebiliriz. Teşekkürler.

  2. Nema 23 step motor 2.2 nm ve üzeri torka sahip. Gövde Uzunluğu 82mm
    5 adet ihtiyacım var. Sizde varımdır? Varsa fiyatı nedir?

Bir sorunuz mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 ( 552 ) 086 50 66
Whatsapp'tan Yazın!