İçeriğe geç

Sökülecek Hurdası Alanlar İstanbul

Sökülecek hurdası İstanbul da tüm ilçelerden toplanmaktadır. Kablo, bakır ve diğer değerli hurdalar ile karışık halde bulunan hurdaları alan sökülecek hurdası alan yerler arasında en iyi hurdacılık hizmetini sunuyoruz. Alımını yaptığımız hurdaların tamamı güncel sökülecek hurda fiyatları ile değerlendirilir.

Pendik, kartal ve Maltepe ilçelerinde elektronik üretimi yapan işletme sayısının fazla olması bölgeden alınan sökülecek hurdası miktarını büyük oranda artırmaktadır. Fabrikalarda hatalı üretim sonucu oluşan tüm elektronik sökülecek hurdaları hurdacı firması aracılığı ile alınır.

Sökülecek hurdaları kablo hurdası, bakır hurdası, alüminyum hurdası, demir hurdası, kurşun hurdası ve krom hurdası içerebilir. Sökülecek hurdalar ciddi anlamda değerli olan hurdaları içermektedir. Bu hurdaların kötü yanı ise en az %50 oranında plastik hurdası içerirler. Plastik neredeyse değersiz atık hurdasıdır.

Güncel hurda fiyatlarını takip edin. Herhangi bir hurdada fiyatlar arttıkça sökülecek hurda fiyatları da artar. Sökülecek hurdası fiyatları her hurdayı içerebilmesi sebebi ile diğer hurdalarda yaşanan en ufak artış sökülecek hurdasını da etkiler.

Sökülecek Hurdası Geri Dönüşüm

Sökülecek hurda geri dönüşüm yapan hurdacı bu hurdaları makinelerden geçirerek hurda ayırma işlemi gerçekleştiremez. Bu ayrımı yapan hurda geri dönüşüm makineleri henüz geliştirilmedi. İş gücü ile sökülecek hurdalar hurda türlerine göre ayrılır. Hurdacı işçi çalışanları şarjlı matkaplar ile vidalarından sökülecek hurdaları söker.

Kablo hurdaları ayırmanın büyük bir kısmını oluşturur. Ek olarak motor hurdası da sökülecek hurdalarda yer alır. Motor hurdası demir, bakır ve alüminyum hurdası içerir. Hurdacı motorları da parçalayıp gerekli metal hurdası ayrımını yapar. Arnavutköy ülkemizde sökülecek hurdaalan yerler arasında yoğunluğa sahip olan yerdir.

Sultangazi ilçesinde istihdamı artırmak ve geri dönüşüme katkı sağlamak amacı ile hurda sökülecek toplanır. Hurdacılar sökülecek hurdaları ayırıp elde edilen kar oranını artırmayı hedefler. Doğrudan sökülecek olarak satan hurdacı sayısı az sayıdadır. Sarı hurdası içerek sökülecek hurdalar daha yüksek fiyatlara satılabilir.

Kurumsal elektronik firmaları ellerinde kalan zarar görmüş elektronik hurdaları veya piyasadan çekilen ürünleri ihale yöntemi ile hurdacılara satabilir. Hurdacılar bu hizmeti alabilmek için adeta birbirleri ile yarışırlar. En iyi teklifi sunan hurdacı toplu olarak hurda sökülecek alımı yapar.

Sökülecek hurdayı işleyen hurdacı işçileri seri şekilde çalışmalıdır. Kısa sürelerde hizmet sonlanmalı ve işçilik masrafları en aza inmelidir.

Sökülecek Fiyatı Nasıl Belirlenir

Fiyatı belirleyen 1. etken hurdanın içerisinde bulunan değerli metallerin miktarıdır. Kurumsal hurdacı firması belli çalışmalar sonucunda hurda sökülecek 10 ton olsa dahi tam bir değer çıkartabilir. Plastik oranı az olan hurdalar geri dönüşüm firmaları gözünde daha değerlidir.

Bu hurdalar evlerden tek tek toplanarak tonlarca hurda sökülecek oluşturulabilir. Her evde belirli aralıklarla bozulan en az 1 tane hurda sökülecek kesinlikle bulunabilir. Duyarlı olan halkımız bu hurdaları çöplere atmak yerine hurdacılara satar.

Bir sorunuz mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 ( 552 ) 086 50 66
Whatsapp'tan Yazın!