İçeriğe geç

Motor Hurdası Alan Yerler Anadolu Yakası

Motor hurdası alan yerler İstanbul ve çevre illerinde çok sayıda bulunmaktadır. Bu noktalara elinizde bulunan tüm motor hurdaların satışlarını yapabilirsiniz. Hurda motor alan geri dönüşüm firması olarak bizlerde bölgede hizmet veriyoruz. Motor hurdası ve redüktör hurdası alımları yapılmaktadır.

Fabrikalarda bulunan eski ve yanmış motor hurdalarını topluyoruz. Özellikle üretim fabrikalarında yetersiz güç veya voltaj yükselmeleri nedeni ile kullanılan motorlar yanmaktadır. Motor hurdaları fabrikalarda biriktirilir ve fazladan yer kaplar. Bu durumda fabrikanın bu motorları hurdaya satması daha avantajlı olur.

Rediktör hurdası alan hurdacı kullanılabilir durumda olan veya tamamen eskimiş olan hurdaları alıyor. Alımını yaptığımız tüm redüktör hurdalarını ve motor hurdaları ikinci el olarak satmaya çalışıyoruz. Bu şekilde hem ülke ekonomisine büyük katkı sağlarken çevre kirliliği ve enerji israfının da önüne geçmekteyiz.

Motor hurdası geri dönüşüm son noktaya gelindiğinde zor bir işlem olabilmektedir. Motor hurdası bakır ve diğer metalleri içerir. Bakır iyi bir iletken olması sebebi ile motor yapımında kullanılmaktadır. Bu bakır ufak işlemlerle motordan sökülür. Küçük motorları tek tek açmak zor bir işlemdir ve işçilik masraflarını artırır.

Motor Hurdası Alan Yerler Motor Hurdası Geri Dönüşüm İstanbul

Sancaktepe ve Ataşehir ilçelerinde motor geri dönüşüm fabrikasına elinizde bulunan tüm motor hurdası türlerini satabilirsiniz. Anadolu Yakası’ nda bu noktalarda hizmet veriyoruz. Avrupa Yakası ise Küçükçekmece ilçesi çalışma yapılan bölgedir.

Hurda motor ayrıştırmada motor ayıklama makineleri gelişmiştir. Presleme ve kesme yöntemi ile motorlar uygun olan yerlerden kesilir. Ardından bakır kısımları motordan ayrılır. En değerli olan kısımlar motor bakır kısmıdır. Burada bulunan bakır sargılar üzerinden elektrik yükü geçirerek motorun dönmesini sağlar. Yüksek voltajlar ise motorları yakar ve motor hurdası alan yerler bu motorları alır.

Uygun yerlerinden kesilen motor hurdaları hurdacı işçiler tarafından el ile bakır kısımlar sökülür. Motor hurdası ek olarak alüminyum hurdaları da içerebilir. Alüminyum hurdaları da ayırmak gerekir. Hurdacılar motor hurdası alımlarından iyi karlar elde edebilir. Bu sebeple alımlarda müşterilere yüksek hurda motor fiyat teklifi sunar.

Step motor hurdası, servo motor hurdası, asenkron motor hurdası motor hurdaların birkaçı. Bu motorlar üretim ve otomasyon sanayisinde temel olarak kullanılan motorlar kategorisinde yer alır. Yaygın kullanılan motorlar çok arıza yapar ve hurdacılar bu motorları alır.

Keza redüktör hurdası da vazgeçilmez bir üründür. Her fabrikada yüzlerce motor yüzlerce redüktör yer alır. Redüktörler istenilen duruma göre hızı, istenilen duruma göre de torku artırır. Tamamen metal aksandan oluşurlar. Redüktör hurdası alımlarını fabrikadan yerinden ve peşin olarak yapıyoruz.

Fabrikalardan Motor Hurdası Alımı

Toplanan motorlar motor hurdası alan yerler aracılığı ile gerçekleştirilir. Motor hurdası toplanılan miktarın %90′ dan fazlası fabrikalardan elde edilir. Hurdacı fabrikalar ile anlaşıp bu hurdaları alabilir. Çatalca ve Silivri ilçelerinden hurda paslanmış motorlar toplanır.

Bakırköy ilçesinde ise İkinci el motor satışları yapılmaktadır. Eğer isterseniz ikinci el motor ve redüktör almak bu noktalardan mümkündür.

Bir sorunuz mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 ( 552 ) 086 50 66
Whatsapp'tan Yazın!