İçeriğe geç

Makine Hurdası Geri Dönüşümü Yapan Yer

Makine hurdası alan hurdacı İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ ve diğer çevre illerden hurda makine alımları yapıyor. Güncel makine hurdası fiyatları ile hurda alımları yapılır. Hurda makine alan firmalar ile iletişime geçmeden önce bizden fiyat teklifi almalısınız. En yüksek makine hurdası fiyatlarını sunuyoruz. Fabrika ve şantiye alanlarında kullanılmayan makine hurdaları hurdacı firması tarafından toplanır.

Makine hurdası satışı yapmak isteyeler 7 gün 24 saat bizimle iletişime geçerek güvenilir hurdacı ile çalışabilir. Hurdacı telefon numaraları günün her saati sizlere hizmet sunar. Çok ağır olan makine hurdaları ve hafif makine hurdaları tarafımızca alınmaktadır. Hurda makine sökümü yapan hurdacı alınan tüm makine hurdaları türlerine göre sınıflandırır.

Otomotiv gibi dev sektörlerde üretim yapan makineler sürekli güncelleşir. Her geçen dün daha verimli daha az enerji tüketen makineler üretilmektedir. Bu durumda eski makineler hurdacılar tarafından toplanır. Fabrikalardan toplanan tüm hurdalar fabrikanın bulunduğu adrese gelerek yerinden yapılır.

Makine Hurdası Zengin Hurda Çeşitlerini İçerir

Makine hurdaları komplike bileşenlerdir. Bir çok hurda türünü içerisinde barındırırlar. Bu hurdaların içerisinde bulunan değerli malzeme miktarına bakılarak fiyatlandırma yapılır. Hurdacı bu noktada doğru bir gözlem yaparak fiyat sunmak zorundadır. Hurda makine hangi hurdaları barındırır?

Hurda Sarı İçerir

Hurda sarı pano da yer alabilir. Veya ısıtma kısımlarında sarı hurdasına yer verilebilir. Sarı makinelerde yaygın karşılaşılan bir hurdadır. Burçlar ve civata, somun gibi kısımlar sarı hurdası olabilir. Sarı hurdası doğru ayıklama ile türlerine göre ayrılmalıdır. 

Makine Kablo Hurdası İçerir

Kablo hurdası makinenin vazgeçilmez bileşeni konumundadır. Makinenin çalışır motor gibi aksanlarına elektrik verilmesi gerekir. Bu durumda kablo kullanılması şart olur. Bazı makinelerde binlerce ton kablo ve sensör hurdası olabilir. Bu hurdayı hurdacılar el yordamı ile makinenin metal olan iskeletinden söker.

Makine Hurdasında Bulunan Motor Hurdaları

Hurda makine denildiğinde ilk akla makine üzerindeki motorlar gelir. Eğer motorlar çalışır durumdalarsa hurdacı daha yüksek fiyat teklifleri sunabilir. Bu durum satıcı yönünden daha hoş karşılanır. Motor hurdaları step motor, servo motor ve DC motorlar olabilir. Hurdacılar motor hurdalarını dikkatlice söker.

Eğer motorlar çalışır durumdaysa makine sökümü yapan hurdacı bu hurdaları ikinci el olarak değerlendirebilir. Şantiye alanları da makine hurdası yününden zengin bölgelerdir. Hepsini bir araya aldığımızda fabrika ve şantiyelerden makine ve motor hurdası eldesi yapılabilir. 

Kesim ve Söküm Hizmeti Veriyoruz

Makine kesim ve sökümü hurdacılık hizmeti olarak geçer. Bazı makineler bir masa büyüklüğünde olabilir. Ancak bazı makineler ise bir ev büyüklüğünde olabilmektedir. Bu durumda hurdacı makineyi söküm yöntemi ile geri dönüşüme kazandırmak zorundadır.

Hurdacılar böyle durumlarda daha fazla efor sarf  ederler ancak tonlarca hurda alımı da yapmış olurlar. Kesim ve söküm işleminde hurdacılar oksijen kaynağı gibi kesim aletleri kullanır. 

 

Bir sorunuz mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 ( 552 ) 086 50 66
Whatsapp'tan Yazın!