İçeriğe geç

İstanbul Kurşun Hurdası

hurda kurşun alan hurdacı geri dönüşüm

Hurda kurşun metali yaygın olarak günümüzde kullanılıyor. Kurşun hurdası Endüstride vazgeçilmeyen metaller arasında yer alıyor. Hurdacılar kurşun hurdası toplayıp geri dönüşüme kazandırıyor. Kurşun hurdası satışı ile insanlar yüksek karlar elde ediyor. İstanbul bölgesinde kurşun hurdası verilen hızlı hizmet ile geri dönüşüme kazandırılıyor. Kurşun hurdası alan hurdacılar bu değerli metali eritme tesislerine göndererek geri kazanıma gönderiyor.

Bu metal neden yaygın olarak kullanılıyor. Doğadan elde etmesi en kolay metallerden birisi. Çok kolay şekil alma özelliği var. Diğer metaller ile yaptığı bağlarla sağlam bileşikler ortaya çıkıyor. kurşun borular ve kurşun levhalar vazgeçilmez kurşun metali ürünleri arasında yer alır. Ülkemizde İstanbul’da bulunan hurdacılar başta olmak üzere tüm geri dönüşüm hizmeti sunan kurumlar bu hurda metalin alımını yapıyor.

Hurda Kurşun Levha Neden Kullanılır

Geri dönüşüme düşen kurşun miktarının önemli miktarı levha kurşunlar sağlıyor. Kurşunun levha olarak üretilmesinin sebebi ses yalıtımı ve titreşim önleme gibi özelliklerinin olmasıdır. Ayrıca kolay şekil verilebilir. Cami kubbeleri ve benzer yapılarda kullanılması yaygın görünüyor.

Kolay Şekil verilebilmesi süs eşyası yapımında da kullanımının önünü açıyor. Balık oltaları gibi kullanım alanları da vardır. Kurşun metalinin suyu zehirleme özelliği vardır. Eskiyen binalar ve camiler yıkımları sonucunda ortaya çıkan hurda kurşunları almaktadır.

Kurşun Hurdası Neden Bekletilmeden Hurdacılara Satılmalı

Kurşun kapalı bir alanda depolanması gerekir. Açık alanda depolanan kurşun hurdaları yağmur ve kar yağışlarında su ile tepkimeye girerek çevre kirliliğine sebebiyet verir. Kapalı ortamda depolanma imkanı olmayan hurda kurşunların kısa sürede hurdacılara satılması doğru olur.

Eğer elinizde bulunan kurşun hurdası miktarı az ise sizlere yakın konumda bulunan krom alan firmaya satış yapılabilir. Tonlarca depolanmış kurşun metaline sahipseniz en yüksek fiyatlardan satmak istiyorsanız fiyat araştırması yapınız. Eğer miktar fazla ise hurdacıların sizlere sunduğu birim fiyatta artış gözlemleniyor.

Kurşun Hurdasını Hangi Firmalar Eriterek Geri Kazanım Sağlar

Kurşun metalini eritmek çok kolay. Düşük sıcaklıklarda eriyebilir. Evimizde bile kurşuna şekil vermemiz mümkün. Hurdacılar topladıkları hurdaların ayrıştırmasını yaparak satışını gerçekleştirir. Eritilen kurşunlar firmalar tarafından ihtiyaca göre külçe ve diğer gereçlere çevriliyor. Eritme ısısının düşük olması tekrar geri dönüşüm masraflarını düşürüyor.

Kurşun Metali Diğer Kullanım Alanları

Kurşun insan sağlığına zararlı özelliğinden dolayı endüstri alanında kullanımı tercih edilir. Hurda kurşun toplayan her hurdacı aslında sağlığımıza katkı sunar. Akü yapımında kurşun metali kullanılır. Bazı kablolar da kurşun kaplama ile kaplanır. Ambalajlarda da kullanılan kurşunun gıdalar ile temas etmesi önlenmelidir. Hurda kurşunu hemen ve peşin satmak istiyorsanız aslanhurda.com yanınızdadır.

1 Yorum yapılmış

Bir sorunuz mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 ( 552 ) 086 50 66
Whatsapp'tan Yazın!