İçeriğe geç

Hurda Sarı Alan Yerler İstanbul

hurda sarı pirinç hurdası alan hurdacı firmaları

Hurda sarı alan yerler arasında bir seçim yapacaksanız sizlere en yüksek fiyatı veren hurdacı ile anlaşma yoluna giderken alacağınız hurdacılık hizmetinin de kaliteli olup olmadığına dikkat ediniz. Sarı hurdası satacak olan müşteriler öncelikle sarı hurdası alan firmalar ile iletişime geçmelidir. Kurumsal hurdacı firmaları ile yerel hurdacı firmaların vermiş oldukları fiyatlar karşılaştırılmalıdır.

İstanbul Bakırköy, Üsküdar ve Beylikdüzü ilçelerinde bulunan hurdacılar sarı hurdası geri dönüşümü yapıyor. Bu sarı hurdası alan hurdacılar gerekli ayırma işlemlerini uygulayarak hurda sarıları eritilmek üzere eritme fabrikalarına göndermektedir. 

Hurda Sarı Alan Yerler Arasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sarı hurdası satışında yalnızca almış olduğunuz fiyatlar önemli değildir. Bunlara ek olarak güvenilir hurdacı ile çalışmanız her zaman sizlerin faydasına olur. Hurda kamyonlara doldurulduktan sonra hassas kantar ile tartılması gerekir. Hassas kantarda tartma yapılmazsa ortaya net hurda kilosu çıkmaz.

Demir hurdası analiz edilmesi gerekmeyen bir hurdadır. Bakır hurdası da aynı şekilde analiz işlemine gerek duyulmaz. Ancak sarı hurdası satışından önce sarı hurda alan yerler alınan hurdaların analizlerini yapmak zorundadır. Satışa sunulan miktarlar az ise böyle bir analiz yapılmasına gerek duyulmaz.

Elinizde bulunan miktar az veya çok sarı hurdası alan hurdacı telefon numarası günün 24 saati hizmetinizdedir. Çok kısa sürelerde satış yapabilirsiniz. İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli sarı hurdası topladığımız illerden sadece birkaçı. Aslan Hurda tüm ülkeden sarı hurdası alabilme kabiliyetine sahiptir. 

Hurda Sarı Geri Dönüşümü Nasıl Yapılır

Ülkemizde bulunan sarı hurdalarının büyük bir kısmı Kocaeli eritme fabrikalarında geri dönüştürülerek kullanılır. Sarı alaşımı belli bir amaca yönelik üretilmiş metaldir. Sarı pirinç ve bakır hurdalarının karışması sonucu oluşan alaşıma verilen isime denir. İsteğe yönelik bakıra karıştırılan pirinç yüzdesi %15′ lere kadar çıkabilir.

Sarı pek çok farklı şekilde İstanbul hurdacılar tarafından toplanabilir. Hurdalık dükkanımızda aldığımız sarı hurdalarından bazıları:

  • Sarı musluk hurdası
  • Sarı pirinç hurdası
  • Sarı su saati hurdası
  • Hurda sarı boru
  • Hurda sarı süs eşyası
  • Sarı tel hurdası
  • Sarı kapı kolu hurdası

Sarı hurdaları pek çok daha farklı formlarda hurdacılar tarafından alınmaktadır. 

Hurda sarı geri dönüşüme gönderilmeden 1 adım önce sarının içerisinde bulunan demir hurdası, alüminyum hurdası ve diğer yabancı maddeler temizlenmelidir. Sarı hurdası eridiğinde ortaya 2 farklı metal çıkar. Bu metallerden birisi erimiş halde pirinç. Bir diğeri ise sıvı halde olan bakır kalır. Öz kütle farkı sayesinde bu iki metal de birbirinden kolaylıkla ayrılabilir. 

Sarı Hurda Fiyatları

Sarı hurda fiyatlarını güncel İstanbul hurda fiyatlarını takip ederek öğrenebilirsiniz. Sarı hurda fiyatları doğruca bakır ve pirinç hurdası fiyatlarından etkilenir. Çünkü sarı hurdası bu metallerin birleşimi sonucu oluşmaktadır. Hurdacı dükkanlarında belirli bölmeler ayrılarak sarı hurdaları bu noktalarda toplanır. Demir gibi metaller içeren karışık sarı hurdası fiyatları güncel sarı hurdası fiyatlarına oranla %10 daha düşük olabilmektedir. 

Hurdacılar tarafından alınan sarı hurdaların büyük kısmını sarı musluk ve sarı su saati hurdaları oluşturur. Ayrıca bazı kombi hurdalarının içerisinde de sarı kazan hurdası yer alır. Eski model olan kombi hurdalarından bu sarı kazan hurdaları sökülüp sarı hurdası geri dönüşüm alanına gönderilir. 

Hurda Sarı Talaş Fabrikalardan Toplanmaktadır

Hurda sarı talaş üretim yapan fabrikalardan toplanır. Talaş hurdaları freze ve CNC makinelerinde döküm sarı hurdaların işlenmsi sonucu oluşur. Sarı plaka hurdalara oranla talaş hurdaları fiyatları %5 daha ucuz seyreder. Bunun nedeni talaş hurdaları ne kadar önlem alınırsa alınsın yine de kirli hurdalardır.

Fabrikalarda bulunan toz, toprak ve yağ bu hurdaları kirletir. Fiyat düşüklüğü bundan kaynaklanır. Eğer elinizde bulunan talaş hurdası gerçekten çok temiz ise güncel talaş hurdası fiyatları ile alınabilir.

Bir sorunuz mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 ( 552 ) 086 50 66
Whatsapp'tan Yazın!