İçeriğe geç

Hurda Sac Alımı Yapan Hurdacı

Hurda sac alımlarını Kocaeli, Tekirdağ, Edirne ve İstanbul illerinden yapıyoruz. Tonajlı hurdalarda Anadolu illerinden de hurda alımları yapılmaktadır. İstanbul ve çevresi illerinde elinizde bulunan sac hurdasının miktarı 1 kg olsa dahi hurda sac alan hurdacı adresten bu hurdayı alabilir. Sac hurdası alan firmalar ile iletişime geçerek elinizde bulunan hurdaların tamamını satmanız mümkündür.

Sac malzemesi ince metal malzemelerden oluşur. Bu incelik bir taraftan avantaj iken bir taraftan dezavantajdır. Peki bu durum neden kaynaklanır? Avantaj olan kısım hafifliktir ve çatı kaplamasında rahatlıkla kullanılır. İstanbul sanayileşmenin yoğun olduğu Tuzla, Silivri, Beylikdüzü ilçelerinde fabrika çatıları incelendiği zaman bu çatıların çoğunlukla sac ile kaplı olduğunu fark edeceksiniz.

Dezavantaj ise incelik dayanıklığı büyük oranda azaltır. Delinen ve yıpranan sac hurdası sac hurdası geri dönüşüm firmalarınca toplanır ve uygun koşullar altında geri dönüşümü gerçekleştirilir. İstanbul bina yoğunluğu bakımında ülkemizdeki en yüksek orana sahiptir. Buna bağlı olarak bir yandan ortaya çıkan hurda sac oranı büyük oranlar da İstanbul da gerçekleşir.

Hurda Sac İkinci El Kullanılabilir

Bazı insanların atıkları bir kısım insan için değerli olabilmektedir. Delinen bir sac fabrika çatısında kullanılamaz ancak bir vatandaş bu sacı alıp garaj çatısında kullanabilir. Bir hurdayı her zaman doğrudan geri dönüşüme göndermek daha karsız olur. Eğer hurda ikinci el sac hurdası olarak kullanılması gerekiyorsa bu durum ekonomiye de katkı sağlar.

İhtiyacınız olan tüm sacları çevrenizde bulunan ikinci el sac satan hurdacı ile anlaşıp karşılayabilirsiniz. Alımı yapmadan önce hurdacı dükkanına giderek sizler için en uygun olan sac hurdaları seçmeniz gerekir. İsteğinize göre alımı yapılan sac hurda baklavalı sac veya hurda oluklu sac olabilir. Ufak fiyat farkları ile hurdacılar bu ürünleri satmaktadır.

Çatı sökümü yapan hurdacı bu güne kadar Ümraniye, Başakşehir ve Bağcılar illerinde büyük çatı söküm işleri gerçekleştirdi. Çatı sökümlerin de sökülen tüm malzemeler itina ile sökülüp ikinci ele kazandırıldı. Demir ve çelik çatı makasları ikinci el satışa sunuldu.

2020 yılında Zeytinburnu çatı ve sac hurdası söküm işlemimiz uzun bir süre devam edeceği tahmin ediliyor. Bütün çalışmalar gerekli güvenlik önlemleri alınarak yürütülüyor.

%80 Oranında Kazanç Sağlayan Hurdacı

Hurdalar arasında doğrudan hurdaya atılmayan sac hurdası geri dönüşümünde %80′ e varan verim elde ediyoruz. Sac o kadar kullanışlı bir üründür ki bu hurdayı ikinci el olarak kullanmak çok kolaydır. Hurdaya en yıpranmış olan trapez sac hurdası ve galvaniz sac hurdası hurdaları gönderiyoruz. Bazen hurdalar üzerinde düzleme ve onarım çalışmaları yapılabilir. 

Sac üretimi yapan firmalar defolu çatı sacı üretebilir. Bu durum tamamen üretim hatası olsa da bu ürünler satılabilmektedir. Hafifliğin önemli olduğu daha önce vurgulanmıştı. Hafiflik karşılaştırılması yapılırsa hurda sac alüminyum en hafif sac hurdası.

Bir sorunuz mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 ( 552 ) 086 50 66
Whatsapp'tan Yazın!