İçeriğe geç

Hurda Çelik Geri Dönüşüm Firması

hurda çelik alan hurdacılar fiyatlar

Hurda çelik geri dönüşüm firması çelik hurdası alımları yapıyor. İstanbul da çelik hurdası alan firmalar arasında en güncel çelik hurdası fiyatları ile satış gerçekleştirilebilir. Çelik hurdası satışlarında İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası ilçelerinde tercih edilen noktalardan birisidir. Hurdacı merkezlerinden birisine gelerek hurda çelik satışı gerçekleştirilebilir. 

Toptan hurda çelik alımı yapan hurdacı firmamız elinizde ne kadar çelik hurdası bulunursa bulunsun tamamının alımını yapabilmektedir. İstanbul hangi ilçesinde olursanız olun çelik hurdası alımlarını yerinde ve peşin olarak yapabiliriz. İstanbul en uzak noktaları olan ister Tuzla’ da, Çekmeköy’ de, Silivri’ de olun tüm hurdalar adresten alınacaktır.

Hurda Çelik Geri Dönüşüm Çalışması

Çelik hurdası geri dönüşüm önce hurda çelik metalin toplanması ile başlar. Yerel işletmeler veya sokaklarda gezen hurdacılar çelik hurdalarını toplar ve bir sonraki büyük hurdacılar ile anlaşma sağlayıp bu hurdaların satışlarını gerçekleştirir. Çelik hurdası ve diğer hurdalar birbirinden ayrılmalıdır.

Hurdacı bu işlemleri çoğunlukla hurda merkezinde yapar. Eğer çelik hurdası satışı yapacak bir hurdacı elinde bulunan çelik hurdasının içerisinde diğer hurdalardan veya çöp dediğimiz malzemelerden bulunmamalıdır. Çelik hurdası içerisinde kablo ve bakır hurdası gibi hurdalar varsa bu hurdalar da çelik hurdasına oranla daha pahalı olması sebebi ile ayrılması iyi olur. 

Çelik öncelikle sağlam olması sebebi ile tercih edilir. Çelik hurdası esnek değildir. En sağlam alaşımlar arasında yer alır. Çelikler bina yapımından tutun araba jantlarına kadar geniş bir çerçevede kullanılır. Çelik jant hurdası alan hurdacı kaza yapmış olan araçlarınızda ki çelik jant hurdalarını alıyor. 

Hurda Çelik Alan Firma ve Yerler

Hurda çelik alan firmalar ve yerler çoğunlukla İstanbul ve Kocaeli illerinde yer alır. İstanbul da Sultangazi ve Ümraniye ilçelerinde bu merkezleri bulmak kolaydır. Çelik hurdası alan büyük hurdacılar ile çalışmak sizlere daha faydalı olur. 

Çelik konstrüksiyon hurdaları bina iskelet hurdası ve bina yıkımları sırasında meydana çıkar. Bu hurdalar binanın ana iskeletini oluşturur. Yüksek katlı binaların yıkılması sonucunda tonlarca çelik konstrüksiyon hurdası meydana gelir. Toptan olarak çelik konstrüksiyon hurdaları alınmaktadır. 

Çelik jant hurdaları eski otomobillerden çıkabilir. Ayrıca çelik jantlar araçlarda büyük oranda görselliği artırmaları sebebi ile hoş olan jantlar tercih edilir. Eski jantlar ise hurdacılar tarafından alınabilir. Ayrıca çelik motosiklet jantları ve bisiklet jantları hurdacıların aldığı bir diğer çelik hurdası formudur. 

Araçların yine motorlarında da çelik büyük oranda kullanılır. Motor çalışan bir parçadır. Bu sebeple sağlam olması gerekir. Bu sağlamlığı sağlamanın en kolay yolu ise çelik kullanımından geçer. Mutfak malzemeleri de dahil olmak üzere spor aletlerine kadar çelik hurdası kullanım alanı geniştir. 

Hurda Çelik Fiyatları Nasıl Etkilenir?

Hurda çelik fiyatlarını öncelikle çelik hurdası miktarı etkiler. Miktar artarsa hurdacı sizlere daha fazla fiyat teklifleri sunar. Bu durum sizlerin normale oranla daha fazla kar elde etmesini sağlar. Bir diğer hurda çelik fiyatı faktörü ise hurdanın temiz olup olmamasıdır. Eğer hurda temiz ve sadece çelik hurdası içeriyorsa net hurda fiyatı verilebilir. 

Çelik paslanmaz hurdası sınıfında değerlenir. Bunun sebebi hiçbir şekilde paslanmaması. Bu durum çelik hurdasının tercih edilme oranını artırır. Paslanmaz özelliği bir çok metalde bulunmaz. Örneğin demir hurdası paslanmaz hurda değildir. Hurda çelik geri dönüşüm firması her nevi çelik hurdalarını almaktadır.

Civat ve somun üretiminde çelik tercih edilir. Bunun sebebi sağlamlığı artırmaktır. Civata ve somun ne kadar dayanıklı olursa o kadar faydalı olur.

Bir sorunuz mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 ( 552 ) 086 50 66
Whatsapp'tan Yazın!