İçeriğe geç

Hurda Alüminyum Alan Firmalar İstanbul

hurda alüminyum alan hurdacı fiyatları

Hurda alüminyum alan firmalar ve güncel hurda alüminyum fiyatları. İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne bölgelerinden toptan alüminyum hurdası alan yer ile anlaşarak güncel alüminyum fiyatları üzerinden satış yapılabilir. Ülkede bulunan alüminyum geri dönüşüm miktarına büyük katkılarda bulunan firmamız İstanbul Anadolu Yakası ve İstanbul Avrupa Yakası’nda hizmet vermektedir. Bu konumlarda hurda alüminyum alan firmalar bulunabilir.

Avrupa Yakası Alüminyum Hurda Merkezleri:

  • Başakşehir
  • Arnavutköy
  • Beylikdüzü
  • Bakırköy

Anadolu Yakası Alüminyum Hurda Merkezleri:

  • Kartal
  • Pendik
  • Tuzla

Bu alüminyum hurda alım noktalarına elinizde bulunan alüminyum hurdaları getirebilir veya bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Hurda Alüminyum Alan Firmalar Geri Dönüşüm Firması

Hurda alüminyum alan hurdacılar aldıkları alüminyum hurdaları öncelikle sınıflandırır. Alüminyum hurdası içerisinde yabancı tüm maddeler ayrılır. Alüminyum demir hurdasına oranla daha pahalıdır. Bu sebeple alüminyum hurdası içerisinde bulunan tüm demir hurdası ayrılır.

Alüminyum insanlık tarihinde yüzlerce yıldır kullanılmaktadır. Alüminyumun erime sıcaklığı nispeten düşüktür. Alüminyum işlemesi kolay olan başlıca metallerden birisidir. Günümüzde metal kullanım sırasında ilk 3 de yer alır. Satılacak hurdaları alüminyum geri dönüşüm firması sizlerden alabilir. Geri dönüşüm firmasına satış firmanın adresine gidilerek yapılmalıdır.

Güncel Alüminyum Fiyatları

Hurda Alüminyum ÇeşitleriKG Fiyatı
Alüminyum Klima Radyatörü (Bakırlı Petek) Hurdası Kg Fiyatı72.80 TL
Tel Alüminyum Hurdası Kg Fiyatı48.88 TL
Araiş Levha Alüminyum Hurdası Kg Fiyatı42.64 TL
Ofset Matba Alüminyumu Hurdası Kg Fiyatı42.64 TL
Profil Boyasız ve Eloksal Kaplı Hurdası Kg Fiyatı38.48 TL
Jant Alüminyum Hurdası Kg Fiyatı45.24 TL
Folyo Alüminyum Hurdası Kg Fiyatı37.96 TL
Boyalı Levha Alüminyum Hurdası Kg Fiyatı35.36 TL
Profil Tastabak Karışık Hurdası Kg Fiyatı31.20 TL
Çatı Alüminyumu Hurdası Kg Fiyatı35.36 TL
Sert Alüminyum (Blok) Hurdası Kg Fiyatı31.20 TL
Kutu Alüminyum Hurdası Kg Fiyatı23.92 TL
Alüminyum Sert Talaşı Hurdası Kg Fiyatı22.88 TL
Tel Alüminyum Çelikli Ve Plastikli (Alpekli) Hurdası Kg Fiyatı31.20 TL

Alüminyum uzun zamandır özellikleri sayesinde büyük miktarlarda kullanılmaktadır ve kullanılmaya devam ediyor. Alaşımsız olan alüminyum yumuşak bir yapıya sahiptir ve kolaylıkla şekil verilebilir. Alaşımlı olan alüminyum ise saf haline oranla 15 kat daha sağlamdır.

Bir diğer özellik ise alüminyum metali hafiftir. Hafifliğe oranla çok daha sağlamdır. Uçaklar ve uzay taşıtlarında hafiflik önemli bir faktör olması sebebi ile alüminyum tercih edilmektedir. Günlük hayatımızda ise hemen her yerde kullanılıyor. Satışı gerçekleştirmek için alüminyum alan hurdacı telefon numarası ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Alüminyum Bulunma Formları

Alüminyumlar mahalle evlerinden ve fabrika üretim merkezlerinden toplanmaktadır. Alım yapıldığında alüminyum hurdaları çeşitli formlarda bulunabilmektedir. Alüminyum metali bulunduğu form alüminyum hurda fiyatı üzerinde etki edebilir.

Sert Alüminyum Hurdası Alan Hurdacı

Sektörde sert alüminyum hurdası aynı zamanda doğrama alüminyum hurdası olarak da bilinir. Sert alüminyum 1 cm, 2 cm, 10 cm veya daha kalın olabilmektedir. Sert alüminyumlar alüminyum malzeme üretimi yapan sanayi fabrikalarından alınabilmektedir.

Bir malzeme üretilirken arta kalan kısımlar eğer kullanılabiliyorsa kullanılır. Kullanılamayan kısımlar ise hurdacılar tarafından alınır. Sert alüminyumlar torna tezgahlarında veya CNC makinelerinde işlenmektedir.

Sac Alüminyum Hurdası

Hurda sac alüminyum bina çatılarında kullanılabilir. Çatı sacı olarak kullanım pek yaygın olmasa da kullanılabilmektedir. Alüminyum demire oranla daha pahalı olması çatı saclarında demirin kullanım oranını artırır. Ancak hafif olması bazı durumlarda tercih edilme şansını artırmaktadır

Elbise dolabı gibi veya raf gibi yerlerde de alüminyum kullanılabilir. Taşınması ve montajlanması kolay olan bu alüminyum elemanlar tercih edilir. Demiri delmesi hem daha zordur ve daha ağır olur.

Alüminyum Profil Hurdası

Alüminyum profiller ise kolay montaj elemanlarıdır. Bu ürünleri kullanarak kolaylıkla iskelet oluşturulabilir. İstenilen yerlere kolaylıkla montajlama sağlanabilir. Alüminyum profil alan hurdacılar kullanılabilir durumda olan profilleri ayırır ve ikinci el satışa sunar. Bu ürünleri hurdacılar ile iletişime geçerek sıfır fiyatlarından daha uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Alüminyum Kablo Hurdası

İstanbul, Alüminyum kablo hurdası bakır fiyatlarının pahalı olması sebebi ile günümüzde tercih edilmeye başlandı. Alüminyum bakır kadar olmasa da iyi bir elektrik iletkenidir. İyi elektrik iletmesi ve fiyatının ucuz olması elektrik iletiminde alüminyum tercih edilmesini sağlamıştır.

Gördüğümüz elektrik iletim hatlarının neredeyse tamamı alüminyum teller ile yapılmaktadır. Yer altı ve yer üstü iletim hatlarında alüminyum kablolar tercih edilir. 

Bir sorunuz mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 ( 552 ) 086 50 66
Whatsapp'tan Yazın!