İçeriğe geç

Bina Yıkımı Yapan Hurdacı

bina yıkımı yapan hurdacılar

Bina yıkımı yapan hurdacı vermiş olduğu tüm hizmeti hurda karşılığında gerçekleştirir. AVM, otopark ve fabrika bina yıkımlarında ortaya çıkacak hurda miktarı çok olması nedeni ile sadece hurda karşılığı değil, ücretsiz yıkıma ek olarak üzerine ödeme de gerçekleştirilir. Kaliteli hizmet veren İstanbul bina yıkımı yapan hurdacı firması uygulanması gereken tüm prosedürleri uygulayarak yıkımı gerçekleştirir.

Kentsel dönüşüm son 20 yılda ülkemizde büyük oranda artmış durumdadır. Bu nedenle bina yıkım sayılarında her yıl %20 civarında artış gözlemleniyor. Bina yıkımlarından elde edilen hurda miktarı fazla olması sebebi ile devreye hurdacılar girmiştir. Hizmetlerin büyük kısmı İstanbul Ümraniye, Üsküdar, Şişli, Güngören ve Beyoğlu ilçelerinde verilmektedir. Bunun nedeni bu ilçelerde en eski yapılaşmalar bulunur. Ek olarak Kadıköy de bu ilçelere dahildir.

Bina yıkımı yapan kurumsal ve güvenilir hurdacı firması ile çalışmanız tavsiye edilir. Yıkım yapmak önemli bir iştir. Yıkım sırasında tüm güvenlik önlemlerinin alınması gerekir. Ayrıca gerekli izinler ve onayların alınması gerekmektedir. Molozların İBB’ nin belirlemiş olduğu moloz dökme alanlarına dökülmesi gerekmektedir.

Bina Yıkımı Yapan Hurdacı Hizmetimiz

İnşaat yıkımı hurdaların başında inşaat demiri hurdası gelir. Demir alan hurdacılar bu hurdaları toplamaktadırlar. İnşaat demirleri ortalama 80 metre kare üzerine kurulu bir evden her kattan yaklaşık 6-8 ton arası inşaat demiri hurdası elde edilir. Bu oranlar azımsanmayacak miktardadır. Moloz ile birlikte hurdaların atılması doğa kirliliğine neden olmakla birlikte kaynakların boşa harcanması anlamına gelir.

Yıkım yapan kepçe operatörü beton blokları ezerek inşaat demiri hurdaları betonlardan temizlemesi gerekir. Bu işlem zaman alan bir işlem değildir. Hurdacı ve yıkımı yapılan bina sahibi yönünden en avantajlı durum bu olur. Bina yıkımlarında çelik kapı hurdası bir diğer hurda faktörüdür. Çelik kapılar ikinci el satılabilmesi mümkün olması sebebi ile hurdacılar tarafından tercih edilir.

Yüksek katlı binaların veya sitelerin yıkılması sonucu çok sayıda çelik kapı hurdası hurdacı tarafından toplanır. Çelik kapılar çerçeveleri ile birlikte zarar verilmeden sökülmeli. Kombi ve şofben hurdaları doğalgaz bulunan her bölgede yer alır. Bina yıkımlarında binayı terk eden vatandaşlar yeni evlerine kombi ve şofben götürmeyi tercih etmez.

Belki çalışır kullanılabilir durumda olan bu kombiler hurdaya ayrılır. Kombi hurdası gerekli işlemlerden geçerek bakır ve alüminyum kısımları sökülür. 

İstanbul Hurda Yıkım

Hurda karşılığında yıkım yapan hurdacı sayısı oldukça az sayıdadır. Tekelleşme olan bu sektörde kurumsal hurdacı firması ile çalışmak gerekir. Hurdacı telefon numarası ile İstanbul hurdacı sizlere kaliteli hizmet sunar. Binalarda bulunan kalorifer peteği hurdası ve tüm ısıtma sistemi hurdaları hurdacı tarafından alınır. 

Site gibi yüksek katlı ve çok sayıda bulunan binaların yıkımlarını kısa sürelerde gerçekleştirebiliriz. Hurdacı gerekli tüm moloz atık çalışmalarını da yürütmektedir. Bu şekilde kaliteli hurdacı hizmeti sunuyoruz. 

Bir sorunuz mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 ( 552 ) 086 50 66
Whatsapp'tan Yazın!