İçeriğe geç

Bilgisayar Hurdası Alan Hurdacı İstanbul

Bilgisayar hurdası alan hurdacı İstanbul başta olma üzere tüm illerden hurda bilgisayar alımları yapmaktadır. Güncel hurda bilgisayar fiyatları ile elinizde bulunan tüm bilgisayar hurdaların satışlarını yapın. Elinizde bulunan bilgisayar hurdaları satmak için bilgisayar hurdası alan yerler arıyorsanız hurdacı telefon numarası ile bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Bilgisayar hurdası elektronik hurda sınıfında değerlendirilen hurdadır. Bilgisayar hurdası değerli bir hurdadır. Bunun başlıca nedeni bilgisayar hurdaları anakart, işlemci ve ram gibi bileşenleri içerisinde bulundurur ve bu hurdalar yoğun miktarda altın içermektedir. Ülkemizde bu malzemelerden altın çıkarma işlemi gerçekleşmez.

Bu işlem yurt dışında yaptırılır. Bilgisayar hurdası geri dönüşüm firması hurdaya ayrılan tüm bilgisayar hurdaları alabilir. Bu günlerde neredeyse her evde 1 bilgisayar bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar halk arasında kullanılan bilgisayarların ömrünün maksimum 5 yıl olduğunu söylüyor. Bu sürenin ardından bilgisayar alan hurdacı bu hurdaları toplayıp geri dönüşüme gönderir. 

Eğer bilgisayarlar çalışır durumda ise bu hurdalar değerlendirilebilir. İkinci el bilgisayar satan hurdacılar kolaylıkla bulunabilir. Bu hurdacılar ile anlaşma sağlanarak ikinci el bilgisayar hurdası alımları yapılabilir. Hurdacılar bilgisayar hurdası alımlarından oldukça mutlu olurlar. Bilgisayar hurdacılara iyi gelir getiren hurdalardır.

Bilgisayar Hurdası Alan Hurdacı Geri Dönüşüm

Her evde bir bilgisayar olması her gün hurdaya binerce bilgisayarın atıldığı anlamına gelir. Düşük özellikte olan bilgisayarların yerine daha yüksek özelliğe sahip bilgisayarlar geçer. Düşük özellikli bilgisayarlar başka insanlar tarafından tercih edilebilir. Basit işlemler yapacak insanlar için yüksek özellikli bilgisayarlara ihtiyaç yoktur.

İkinci el olarak değerlendirme ülke ekonomisine ve çevreye en büyük katkıları sağlar. Hurda bilgisayar alanlar bu durumu önemsemeli ve satışı yapılabilir durumda olan hurda bilgisayarlar kesinlikle hurdaya ayrılmamalıdır. Bilgisayar laptop hurdası veya masa üstü bilgisayar hurdası olabilir.

Masaüstü bilgisayar hurdası 1 adet kasaya sahiptir. Kasa içerisinde bilgisayarı besleme amacı ile kullanılan güç kaynağı yer alır. Güç kaynağı bakır ve kablo hurdaları içerir. Ayrıca kutusu demirden üretilir. Anakart hurdası ise bir çok bileşeni üzerinde barındırır. Anakart olmadan bir bilgisayarın çalışması mümkün olmaz.

Toplu şekilde bilgisayar hurdalarını yerinden alıyoruz. Bilgisayar hurdalarının yanında bulunan monitör, klavye ve mause hurdaları da tarafımızca alınır. Yapılan tüm işçilik masrafları Aslan Hurda tarafından karşılanır. Alımı yapılan hurdaların tamamı peşin ödeme ile alınıyor.

Hurda Bilgisayar Parçalama

Bilgisayar hurdası değerlendirilemezse kısım kısım parçalanmaya başlanır. Önce kasa içerisinde bulunan anakart bilgisayardan ayrılır. Güç kaynağı da bu durumda sökülmelidir. Hurdaları ayıran hurdacı işçiler dikkatli bir şekilde parçaları birbirine karıştırmadan söküm işlemlerini yapmalıdır.

Bilgisayarların yanında ek olarak hoparlör hurdaları da yer alabilir. Bu hurdalar da yine aldığımız bir başka hurda türüdür. Bilgisayar hurdaları mıknatıs hurdası içerir. Mıknatıslar çok fazla değerli olmayan hurdalardır. Satışlardan en fazla geliri bilgisayar hurdası alım satım ile yapılır. 

Bir sorunuz mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 ( 552 ) 086 50 66
Whatsapp'tan Yazın!