Hurda demir alan firmalar İstanbul

Hurda Demir Alan Firmalar İstanbul 2021

Hurda demir alan firmalar İstanbul ve ülkenin diğer tüm illerinde hurda alımları yapabilmektedir. En güncel hurda demir fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız İstanbul demir hurdacısı ile iletişime geçiniz. Elinizde bulunan miktar hiç önemli değil. 2021 yılında diğer hurda demir alan yerlerle karşılaştırıldığında şimdiden katlarca fazla demir hurdası geri dönüşüme kazandırıldı.

Demir hayatımızda çıkarması mümkün olmayan hurdaların başında yer alır. Evimizde iş yerimiz de her yerde demir metaliyle karşılaşmak mümkündür. İnşaat sektörünün temel malzemesi denilebilir. İnşaat ve şantiyelerden hurda demir alanlar demir hurdası toplama işleri yürütmektedir.

Hurda Demir Alan Firmalar Kaç Para Teklif Sunar

Hurda demir borsası takip edilerek hurda demir ne kadar eder sorusunu kolayca cevaplayabiliriz. İstanbul hurda demir fiyatları ile diğer illerde bulunan demir fiyatları arasında büyük farklar bulunmamaktadır. Fiyat neye göre belirlenir?

Dükkanımız İstanbul Avcılar bölgesinde yer almaktadır. Eğer Pendik, Tuzla veya kartal gibi bir noktadan 3-5 kg demir hurdası için bizlere ulaşırsanız biz bu miktarı kapınıza gelerek alamayız. Böyle bir alımda elde edeceğimiz 3-5 liralık kar yakıt parasını bile karşılamaz.

Eğer elinizde 1 ton veya daha fazla demir hurdası olduğunda ise İstanbul ilçelerinden hangi noktada olursanız olun adrese gelerek hurdaları alabiliriz. Kadıköy’ den de arayabilirsiniz, Şişli ilçesinden de hatta Sultangazi ilçesinden bile arama yapılabilir. Tüm bu noktalardan 500 kg üzeri demir hurdaları 24 saat zarfı içerisinde toplanmaktadır.

2021 Demir Hurda Alıcıları

2021 demir hurdası sektörü canlı geçiyor. Biriktirdiğiniz hurdaları satmanın tam zamanı. Günümüzde demir hurda alıcıları kolaylıkla bulunabilir. İnternet üzerinden demir hurdası alan hurdacı telefon numarası kolaylıkla bulunabilmektedir.

2021 yılında hurda demir fiyatları inşaat sektörüne yön vermeye başladı. Fiyatların artması bina yapı maliyetlerini büyük oranda artırması sebebi ile bu etki olmaktadır. Demir sadece inşaat sektöründe kullanılmaz ayrıca gündelik hayatta elimizi attığımız her noktada demirle karşılaşmamak mümkün değil.

Doğada kaçıncı sırada bulunur sorusuna gelindiğinde ise 4. sırada yer alır. Birinci sırada hepimizin bildiği gibi oksijen yer alır. 3. sırada ise alüminyum gelmektedir. Nasıl olur da alüminyum daha fazla bulunan bir metal de demir hurdasına oranla daha pahalı oluyor diye soracak olursanız demiri elde etmesi daha kolaydır. Bu sebeple demir hurdası alüminyuma oranla daha ucuza satılır.

İstanbul Demir Hurdası Toplamak Ekonomiye Katkı

Arnavutköy ve Bakırköy başta gelmek üzere diğer İstanbul ilçeleri hurdacılar demir hurdası topluyor. Elinizde az miktarlarda 30-40 kilo gibi miktarda hurda varsa sizlere en yakın İstanbul demir hurda alanlar ile iletişime geçmeniz en doğru tercih olur.

Sanayinin neredeyse tüm dallarında demir kullanılır. Demir binlerce yıldır insanların kullandığı bir metaldir. Demiri insanlık eski tarihlerde silah yapımı ve kendilerini savunma amacıyla kullandılar. Günümüz de malzeme mühendisliği ne kadar gelişmiş olsa da hala demir yaygın kullanılmaya devam ediyor.

Demirin element sembolü Fe’ dir. Kimya bilimi çalışmalarında demir metali kullanılır. Kolay işlenir ve dövülerek de şekil alması kolaydır.

hurda kağıt

Hurda Kağıt Karton Hurdası

Günlük yaşantımız da küçük büyük ayırt etmeden herkes tarafından kullanılan kağıt, üretim süreci nedeniyle meşakkatli yollardan geçmekte ve doğaya da bir miktar zarar vermektedir. Hepimiz biliyoruz ki kağıtların yapımında ağaçlar hammadde olarak kullanılmaktadır. Biz sizlerden bu hurda kağıt ve karton alıyor ve geri dönüşüm işlemine tabii tutuyoruz. Bu sayede bir çok ağacın kesilmesini önlemiş oluyoruz.

Bir kağıt bir ağaç, bir ağaç bir hayat sloganı ile yolumuza başlayalım ve bunu da böyle devam ettirelim. Gelin sizler de elinizde bulunan hurda kağıt ve kartonlarınızı bize verin hem siz kazanın hem de doğa kazansın.

İşe yarar dursun diye kıyamayıp atmadığınız bir köşede biriktirdiğiniz kağıtlar bir süre sonra görüntü kirliliği oluşturmakta ve de en önemlisi sizlere artık zarar vermektedir. Biz ayağınıza getirdik teklifi ve fırsatı. Gelin hep birlikte bir olalım destek olalım ve kağıt- karton hurdaları tek bir elde toplayalım. Yani bize verin.

 

Kağıt ve karton hurda fiyatları belirlenirken esas alınan kriter kağıdın niteliğidir. Yani bir karton, bir A4 kağıdı, bir gazete kağıdı farklı niteliktedir ve ona göre de fiyatları değişmektedir. Kağıt ve karton hurdalar sizden teslim alındığında kilogram ile tartılıp ona göre fiyat biçilir ve sizlere anında nakit olarak sizlere ücret ödemesi yapılmaktadır.

İstanbul hurdacılar arasında kağıt ve karton hurdasına  en iyi fiyatı veren firmamız diğer hurdacılara bir lider rolü de üstlenmektedir. Hurda fiyatlarımız her gün, her hafta güncel hali ile sizlerin karşısına çıkmaktadır.

Kağıt Karton Geri Dönüşümü

Şimdi akıllara şöyle bir soru gelebilir. İstanbul’un neresinden kağıt karton hurda alımı yapmaktasınız?

Biz hemen bu soruya cevap verelim. İstanbul’un hem Avrupa hem de Anadolu yakasının her ilçesinden kağıt karton hurda alımı yapmaktayız. Sizlere biz bu ulaşım kolaylığını sağladık sizler de bizim bu çabamızı görüp kağıt karton hurdalarınızı bize getirirseniz çok mutlu oluruz. Biz ne yapıyorsak hem bugünümüz hem yarınımız hem de geleceğimiz için yapıyoruz.

Artık doğanın kirlenmesine, ağaçların boş yere kesilmesine gelin hep birlikte dur diyelim. Kağıtları boş yere israf etmekten kaçınalım ve bunu çocuklarımıza da öğretelim. Okul bittiğinde boşa çıkan ve çöp artık diye nitelendirdiğiniz defter ve kağıtları bundan sonra çöp değil hurda deyip bizlere getirin karşılığın da para da kazanmış olun.

Hurda Kağıt Alan Firma

Firmamız da işinin ehli uzman kişiler ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Sizden alınan hurda kağıt ve kartonlar hiç zarar görmeden anında işleme tabii tutulmaktadır. Geri dönüşüm işlemimiz en kısa süre de yapılıp bitmektedir.  Kağıt karton hurdalarınız bizimle güvendedir.

Biz sizleri kağıt ve karton hurdalarınız ile beklemekteyiz. Detaylı bilgiyi sitemizde yer alan telefon numarasından arayarak ya da whatsapptan mesaj atarak öğrenebilirsiniz. Hep birlikte kendimize yaşanabilir bir çevre oluşturalım ve bunu da ileriki nesillere taşıyalım. Bu da elinizde bulunan kağıt karton hurdaları bize vererek mümkün. Sağlıklı, mutlu günler dileriz.

 

 

hurda pimapen

Hurda Pimapen Alımı

Pimapen hurdası alan yerler, en iyi pimapen hurdası fiyatı veren firmalar diye arama motoruna yazdığınız da bizim firmamız çıkmaktadır. Firma olarak birçok çeşit hurda alımı yapıyorduk artık şimdi bunlara pimapen hurdasını da eklemiş durumdayız. İstanbul hurdacılar birliği olarak sizlerle olmaktan ve sizlere hizmet etmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz. Pimapen hurdasına en iyi fiyatı veren hatta bazı semtlerde ki pimapen hurda fiyatlarını belirleyen bir firma niteliğine sahibiz.

İstanbul Avrupa yakasında Silivri Hurdacı, Çatalca Hurdacı, Sultangazi Hurdacı pimapen hurda fiyatlarını, Anadolu yakasında da Sancaktepe Hurdacı, Çekmeköy Hurdacı,  Üsküdar Hurdacı pimapen hurda fiyatlarını belirlemekteyiz.  Fiyat konusun da iyi olduğumuzu anlatmamıza ve söylememize hiç gerek yok. Siz yaptığımız işlere bakın ve görün. Bu yüzden pimapen hurdasından yana bizi seçin ve pişman olmayın diyoruz.

Hurda fiyatlarını nasıl belirliyorsunuz diye soracak olursanız. Tartarak fiyat belirlemesi yapıyoruz. Önceden biz hurda fiyatlarını belirliyor ve de bunu her zaman güncel tutuyoruz. Ondan sonra sizin eliniz de bulunan pimapen hurdalarınızı tartıp belirlediğimiz fiyat ile onu ilişkilendirip bunun sonucunda fiyatını söylüyor ve hemen de o anda ödemesi nakit olarak peşin bir şekilde ödüyoruz.

Hurda Pimapen Geri Dönüşümü

Bir pimapen pencere ya da kapı veyahut pimapenden yapılmış herhangi bir şey aldığınız da ilk duyacağınız kelime ömürlüktür, sorunsuz bir şekilde uzun yıllar kullanabilirsiniz denilmektedir. Aslında doğrudur fakat sert kullanmaya bağlı, özensiz kullanmaya bağlı, ve her şeyin ömrünün bittiği gibi bu pimapen eşyaların da bu gibi nedenlerden dolayı ömrü bitip kullanımı son bulmaktadır. Buradan sonra da iş iyi bir fiyat veren pimapen hurdacısı bulmaya gelmektedir. Siz hiç bunlarla uğraşmadan biz size direkt olarak telefon numarası veriyor ve yukarda da belirttiğimiz gibi yaptığımız işlere bakmanızı ondan sonra da hurda pimapen için bizleri tercih etmenizi istiyoruz. Bakın sizi hem iyi, kaliteli bir hurdacı aramaktan kurtardık, hem de hurdalara verdiğimiz fiyat ile cebinizi ve yüzünüzü güldürdük.

Gelin alım satım işlemimizi yapalım ve bundan sonra da ömürlük bir anlaşma yapıp öylece devam edelim yolumuza. Daimi müşteri kadromuza sizin de adınızı yazalım. Sizi de ailemizin bir parçası yapalım.

Bilgisayar Hurdası Alan Hurdacı İstanbul

Bilgisayar hurdası alan hurdacı İstanbul başta olma üzere tüm illerden hurda bilgisayar alımları yapmaktadır. Güncel hurda bilgisayar fiyatları ile elinizde bulunan tüm bilgisayar hurdaların satışlarını yapın. Elinizde bulunan bilgisayar hurdaları satmak için bilgisayar hurdası alan yerler arıyorsanız hurdacı telefon numarası ile bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Bilgisayar hurdası elektronik hurda sınıfında değerlendirilen hurdadır. Bilgisayar hurdası değerli bir hurdadır. Bunun başlıca nedeni bilgisayar hurdaları anakart, işlemci ve ram gibi bileşenleri içerisinde bulundurur ve bu hurdalar yoğun miktarda altın içermektedir. Ülkemizde bu malzemelerden altın çıkarma işlemi gerçekleşmez.

Bu işlem yurt dışında yaptırılır. Bilgisayar hurdası geri dönüşüm firması hurdaya ayrılan tüm bilgisayar hurdaları alabilir. Bu günlerde neredeyse her evde 1 bilgisayar bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar halk arasında kullanılan bilgisayarların ömrünün maksimum 5 yıl olduğunu söylüyor. Bu sürenin ardından bilgisayar alan hurdacı bu hurdaları toplayıp geri dönüşüme gönderir. 

Eğer bilgisayarlar çalışır durumda ise bu hurdalar değerlendirilebilir. İkinci el bilgisayar satan hurdacılar kolaylıkla bulunabilir. Bu hurdacılar ile anlaşma sağlanarak ikinci el bilgisayar hurdası alımları yapılabilir. Hurdacılar bilgisayar hurdası alımlarından oldukça mutlu olurlar. Bilgisayar hurdacılara iyi gelir getiren hurdalardır.

Bilgisayar Hurdası Alan Hurdacı Geri Dönüşüm

Her evde bir bilgisayar olması her gün hurdaya binerce bilgisayarın atıldığı anlamına gelir. Düşük özellikte olan bilgisayarların yerine daha yüksek özelliğe sahip bilgisayarlar geçer. Düşük özellikli bilgisayarlar başka insanlar tarafından tercih edilebilir. Basit işlemler yapacak insanlar için yüksek özellikli bilgisayarlara ihtiyaç yoktur.

İkinci el olarak değerlendirme ülke ekonomisine ve çevreye en büyük katkıları sağlar. Hurda bilgisayar alanlar bu durumu önemsemeli ve satışı yapılabilir durumda olan hurda bilgisayarlar kesinlikle hurdaya ayrılmamalıdır. Bilgisayar laptop hurdası veya masa üstü bilgisayar hurdası olabilir.

Masaüstü bilgisayar hurdası 1 adet kasaya sahiptir. Kasa içerisinde bilgisayarı besleme amacı ile kullanılan güç kaynağı yer alır. Güç kaynağı bakır ve kablo hurdaları içerir. Ayrıca kutusu demirden üretilir. Anakart hurdası ise bir çok bileşeni üzerinde barındırır. Anakart olmadan bir bilgisayarın çalışması mümkün olmaz.

Toplu şekilde bilgisayar hurdalarını yerinden alıyoruz. Bilgisayar hurdalarının yanında bulunan monitör, klavye ve mause hurdaları da tarafımızca alınır. Yapılan tüm işçilik masrafları Aslan Hurda tarafından karşılanır. Alımı yapılan hurdaların tamamı peşin ödeme ile alınıyor.

Hurda Bilgisayar Parçalama

Bilgisayar hurdası değerlendirilemezse kısım kısım parçalanmaya başlanır. Önce kasa içerisinde bulunan anakart bilgisayardan ayrılır. Güç kaynağı da bu durumda sökülmelidir. Hurdaları ayıran hurdacı işçiler dikkatli bir şekilde parçaları birbirine karıştırmadan söküm işlemlerini yapmalıdır.

Bilgisayarların yanında ek olarak hoparlör hurdaları da yer alabilir. Bu hurdalar da yine aldığımız bir başka hurda türüdür. Bilgisayar hurdaları mıknatıs hurdası içerir. Mıknatıslar çok fazla değerli olmayan hurdalardır. Satışlardan en fazla geliri bilgisayar hurdası alım satım ile yapılır. 

Hurda İnşaat Demiri Alan Hurdacı

Hurda inşaat demiri alımı yapan hurdacı İstanbul ve tüm çevre illerden hurda toplamaktadır. Güncel inşaat demiri hurdası fiyatları ile hurda alımları yapıyoruz. İnşaat demiri hurdası sektörde alımı en fazla yapılan hurdalar içerisinde yer alır. İnşaat sektörü ve yapılan tüm binalar sonucunda meydana gelen inşaat demiri hurdası miktarı da artar. 

İkinci el inşaat demiri hurdası inşat demiri alan hurdacılar tarafından satışa sunulabilir. Yıkımı yapılan binalardan da inşaat demir hurdası meydana gelir ancak bu hurdaları tekrar kullanmak mümkün olmaz. Betonun içerisinden çıkan demir hurdaları kullanmak mümkün olmaz. Kullanımı mümkün olsa dahi kullanılmamalıdır. 

Yıkım yapan hurdacı bu inşat demir hurdaları güncel fiyatlardan alır. Hurda demir hurdacılık sektöründe vazgeçilmez konumdadır. İnşaat demir hurdaları çoğunlukla sonuçlanan şantiye alanlarından elde edilir. Bir şantiye bittiği zaman kalan demirler hurda inşaat demiri statüsü ile hurdacılar tarafından alınır. Günümüzde her gün yeni bir binanın yapıldığı düşünülürse inşaat demir hurdası hiç tükenmez.

Hurda İnşaat Demiri İkinci El Alım Satım

İnşaat çalışmaları sonucunda artık kalan inşaat demir hurdaları hurdacılar tarafından alınır. Bu inşaat demirleri en az 1 metre boyutlarında olduğu zaman ikinci el satış yapmak mümkündür. Bu demirlerin kullanılması ülke ekonomisine katkı olarak geri döner. İkinci el inşaat demiri satan hurdacı bu yöntem ile ekonomiye büyük katkılar sağlar. 

Şantiye alanlarında depolaması iyi yapılmayan inşaat demirleri paslanabilir. Bu durumda tamamen kullanılmaz hele gelen çubuk demir hurdalar doğrudan hurdaya gönderilir. Hurdacılar şantiye ve diğer inşaat alanlarından bu hurdaları toplar. İnşaat demir hurdaları 8′ lik 12′ lik gibi sayılar ile adlandırılır. Bu değerler demirin kalınlığını belirler.

Hurdacı kamyonları şantiye alanlarında dilediğiniz kadar bekleterek toptan şekilde tüm hurdaları alabiliriz. Elinizdeki miktarlar çok fazla olduğunda bizim sizlere sunduğumuz hurda fiyat teklifleri de artar. Güvenilir hurdacı firması eğer sizlere güncel hurda fiyatları teklif etmezse kurumsal hurdacı firması değildir. 

İyi durumda olan inşaat demir hurdaların nakliyesi de çok kolay olur. Düz olan bu hurdalar kamyonete düzgün bir şekilde depolanır. Hurdacılar tarafından bakıldığı zaman bu durum işleri çok kolaylaştırır.

İnşaat Demiri Aldığımız İstanbul İlçeleri

İnşaat demir hurdalar alım sıralaması ilçede yapılan inşaat yüzdesi ile doğru orantılı ilerler. Ne kadar fazla inşaat demek o kadar fazla demir hurdası anlamına gelir. Bu durumda Kadıköy ve Üsküdar başı çeken ilçeler arasında yer alır.

Güngören’ de de yine önemli yenileme çalışmaları devam ediyor. Yıkımı yapılan binaların yerlerine yenileri yapılıyor veya restore ediliyor. Hurdacılar bu noktalarda aktif rol oynayarak meydana gelen hurdaları müşteri menuniyetini ön planda yaparak yapıyor. 

İstanbul ilçelerine kısa sürelerde hizmet veren hurdacı yıkım da yapıyor aynı zamanda tüm hurdaların alımlarını da yüksek fiyatlar ile yapıyor. 

Makine Hurdası Geri Dönüşümü Yapan Yer

Makine hurdası alan hurdacı İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ ve diğer çevre illerden hurda makine alımları yapıyor. Güncel makine hurdası fiyatları ile hurda alımları yapılır. Hurda makine alan firmalar ile iletişime geçmeden önce bizden fiyat teklifi almalısınız. En yüksek makine hurdası fiyatlarını sunuyoruz. Fabrika ve şantiye alanlarında kullanılmayan makine hurdaları hurdacı firması tarafından toplanır.

Makine hurdası satışı yapmak isteyeler 7 gün 24 saat bizimle iletişime geçerek güvenilir hurdacı ile çalışabilir. Hurdacı telefon numaraları günün her saati sizlere hizmet sunar. Çok ağır olan makine hurdaları ve hafif makine hurdaları tarafımızca alınmaktadır. Hurda makine sökümü yapan hurdacı alınan tüm makine hurdaları türlerine göre sınıflandırır.

Otomotiv gibi dev sektörlerde üretim yapan makineler sürekli güncelleşir. Her geçen dün daha verimli daha az enerji tüketen makineler üretilmektedir. Bu durumda eski makineler hurdacılar tarafından toplanır. Fabrikalardan toplanan tüm hurdalar fabrikanın bulunduğu adrese gelerek yerinden yapılır.

Makine Hurdası Zengin Hurda Çeşitlerini İçerir

Makine hurdaları komplike bileşenlerdir. Bir çok hurda türünü içerisinde barındırırlar. Bu hurdaların içerisinde bulunan değerli malzeme miktarına bakılarak fiyatlandırma yapılır. Hurdacı bu noktada doğru bir gözlem yaparak fiyat sunmak zorundadır. Hurda makine hangi hurdaları barındırır?

Hurda Sarı İçerir

Hurda sarı pano da yer alabilir. Veya ısıtma kısımlarında sarı hurdasına yer verilebilir. Sarı makinelerde yaygın karşılaşılan bir hurdadır. Burçlar ve civata, somun gibi kısımlar sarı hurdası olabilir. Sarı hurdası doğru ayıklama ile türlerine göre ayrılmalıdır. 

Makine Kablo Hurdası İçerir

Kablo hurdası makinenin vazgeçilmez bileşeni konumundadır. Makinenin çalışır motor gibi aksanlarına elektrik verilmesi gerekir. Bu durumda kablo kullanılması şart olur. Bazı makinelerde binlerce ton kablo ve sensör hurdası olabilir. Bu hurdayı hurdacılar el yordamı ile makinenin metal olan iskeletinden söker.

Makine Hurdasında Bulunan Motor Hurdaları

Hurda makine denildiğinde ilk akla makine üzerindeki motorlar gelir. Eğer motorlar çalışır durumdalarsa hurdacı daha yüksek fiyat teklifleri sunabilir. Bu durum satıcı yönünden daha hoş karşılanır. Motor hurdaları step motor, servo motor ve DC motorlar olabilir. Hurdacılar motor hurdalarını dikkatlice söker.

Eğer motorlar çalışır durumdaysa makine sökümü yapan hurdacı bu hurdaları ikinci el olarak değerlendirebilir. Şantiye alanları da makine hurdası yününden zengin bölgelerdir. Hepsini bir araya aldığımızda fabrika ve şantiyelerden makine ve motor hurdası eldesi yapılabilir. 

Kesim ve Söküm Hizmeti Veriyoruz

Makine kesim ve sökümü hurdacılık hizmeti olarak geçer. Bazı makineler bir masa büyüklüğünde olabilir. Ancak bazı makineler ise bir ev büyüklüğünde olabilmektedir. Bu durumda hurdacı makineyi söküm yöntemi ile geri dönüşüme kazandırmak zorundadır.

Hurdacılar böyle durumlarda daha fazla efor sarf  ederler ancak tonlarca hurda alımı da yapmış olurlar. Kesim ve söküm işleminde hurdacılar oksijen kaynağı gibi kesim aletleri kullanır. 

Pirinç Hurdası Alan Hurdacı İstanbul

Pirinç hurdası alan hurdacı İstanbul ve çevre illerinden hurda pirinç alımı yapmaktadır. Pirinç hurdası üretim sektöründe katkı maddesi olarak kullanılan bir elementtir. İstanbul da pirinç hurdası alan yerler arıyorsanız bizimle iletişime geçerek hurda satışı yapabilirsiniz. Sizlere en yakın hurdacı çok kısa sürelerde hizmet verir. 

Pirinç hurdası alan firmalar İstanbul ilinde çok sayıda bulunur. Kocaeli ve Tekirdağ illerinde de kolaylıkla pirinç hurdası satmak mümkündür. Pirinç hurdası örnek vermek gerekirse sarı hurdası yapılmasında kullanılır. Sarı hurdası bakır ve pirinç hurdasının katkısı ile oluşur.

Pirinç metali genellikle hediyelik eşyalarda kullanılır. Bir diğer kullanım alanı ise fazla dayanıklık gerektirmeyen yerlerde paslanmaz özelliğinden faydalanılarak bazı ürünler üretilir. Pirinç geri dönüşüm firması tüm pirinç ürünlerin alımını yapar. Günümüzde pirinç metaline olan talep giderek artıyor. Üretim arttıkça pirinç metali kullanım alanı da artıyor.

Pirinç diğer metaller ile alaşımlar oluşturup daha kullanışlı alet ve edevat oluşturmaya olanak sağlar. Ülkemizde bulunan pirinç yataklarının giderek tükenmesi geri dönüşüme olan önemi artırıyor. Geri dönüşüm yapılmadığı taktirde dışa bağımlılık giderek artacaktır.

Pirinç Hurdası Alan Hurdacı Nasıl Seçim Yapılmalı?

Pirinç hurdası alan hurdacı ile anlaşma yapılmadan önce firmanın kurumsal firma olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir. Kurumsal hurdacı firması sizlere hem yüksek hem de güncel pirinç hurdası fiyatları üzerinden teklif sunar. Yüksek fiyatlar ile satış yapmak elde edilen kar oranını da artırır.

Paslanmaz sınıfında değerlendirilen pirinç hurdası paslanmaz özelliği sayesinde talep gören bir metal konumunda yer alır. Hurdacılar bu hurdaları geri dönüşüme kazandırarak aynı zamanda ülke ekonomisine büyük katkılar sağlar. Pirinç metali olmazsa bir çok ürün ne yazık ki üretilemez.

Pirinç elektronik PCB kartlarında da kullanılan bir metaldir. Pirinç olmaması demek elektronik ürün üretilemeyeceği anlamına gelir. Elektronik teknolojisi ise bir ülkenin en değerli üretimidir. Buradan pirinç metalinin önemi daha daha da anlaşılır.

100 kg veya 10 ton pirinç hurdası arasında fiyat teklif farkı elbette bulunmaktadır. Miktar artıyorsa hurdacılar sizlere daha yüksek fiyat teklif eder. Hurdacıların vermiş olduğu fiyata ek olarak güvenilir hurdacı olup olmadığına da dikkat etmek gerekir. Pirinç hurdası alan hurdacı elinizde bulunan tüm hurdaları değerinde ve peşin almak zorundadır.

Pirinç Geri Dönüşüm

Pirinç geri dönüşüm hizmeti maden hurdacı hizmeti veren hurdacıların çoğunlukla yaptığı iştir. Maden işi ile uğraşan hurdacı sadece bu hurdaların alımını yapar. Pirinç hurdası fiyatları sürekli yükselen grafikte seyrediyor. En yüksek fiyatlarda iken satmak sizleri için en karlı yöntem olur.

Bazı ürünleri daha dayanıklı hale getirmek için de pirinç metali kullanılır. Bu talebi karşılamak ise sadece hurdacılar gerekli çalışmaları yaparlarsa gerçekleşir. Bu nedenle hurdacılık çalışmaları desteklenmelidir. Hurdacılar bu hurdaları gerekli ayırma işlemlerine tabi tutar ve geri dönüşümünü gerçekleştirir. 

Motor Hurdası Alan Yerler Anadolu Yakası

Motor hurdası alan yerler İstanbul ve çevre illerinde çok sayıda bulunmaktadır. Bu noktalara elinizde bulunan tüm motor hurdaların satışlarını yapabilirsiniz. Hurda motor alan geri dönüşüm firması olarak bizlerde bölgede hizmet veriyoruz. Motor hurdası ve redüktör hurdası alımları yapılmaktadır.

Fabrikalarda bulunan eski ve yanmış motor hurdalarını topluyoruz. Özellikle üretim fabrikalarında yetersiz güç veya voltaj yükselmeleri nedeni ile kullanılan motorlar yanmaktadır. Motor hurdaları fabrikalarda biriktirilir ve fazladan yer kaplar. Bu durumda fabrikanın bu motorları hurdaya satması daha avantajlı olur.

Rediktör hurdası alan hurdacı kullanılabilir durumda olan veya tamamen eskimiş olan hurdaları alıyor. Alımını yaptığımız tüm redüktör hurdalarını ve motor hurdaları ikinci el olarak satmaya çalışıyoruz. Bu şekilde hem ülke ekonomisine büyük katkı sağlarken çevre kirliliği ve enerji israfının da önüne geçmekteyiz.

Motor hurdası geri dönüşüm son noktaya gelindiğinde zor bir işlem olabilmektedir. Motor hurdası bakır ve diğer metalleri içerir. Bakır iyi bir iletken olması sebebi ile motor yapımında kullanılmaktadır. Bu bakır ufak işlemlerle motordan sökülür. Küçük motorları tek tek açmak zor bir işlemdir ve işçilik masraflarını artırır.

Motor Hurdası Alan Yerler Motor Hurdası Geri Dönüşüm İstanbul

Sancaktepe ve Ataşehir ilçelerinde motor geri dönüşüm fabrikasına elinizde bulunan tüm motor hurdası türlerini satabilirsiniz. Anadolu Yakası’ nda bu noktalarda hizmet veriyoruz. Avrupa Yakası ise Küçükçekmece ilçesi çalışma yapılan bölgedir.

Hurda motor ayrıştırmada motor ayıklama makineleri gelişmiştir. Presleme ve kesme yöntemi ile motorlar uygun olan yerlerden kesilir. Ardından bakır kısımları motordan ayrılır. En değerli olan kısımlar motor bakır kısmıdır. Burada bulunan bakır sargılar üzerinden elektrik yükü geçirerek motorun dönmesini sağlar. Yüksek voltajlar ise motorları yakar ve motor hurdası alan yerler bu motorları alır.

Uygun yerlerinden kesilen motor hurdaları hurdacı işçiler tarafından el ile bakır kısımlar sökülür. Motor hurdası ek olarak alüminyum hurdaları da içerebilir. Alüminyum hurdaları da ayırmak gerekir. Hurdacılar motor hurdası alımlarından iyi karlar elde edebilir. Bu sebeple alımlarda müşterilere yüksek hurda motor fiyat teklifi sunar.

Step motor hurdası, servo motor hurdası, asenkron motor hurdası motor hurdaların birkaçı. Bu motorlar üretim ve otomasyon sanayisinde temel olarak kullanılan motorlar kategorisinde yer alır. Yaygın kullanılan motorlar çok arıza yapar ve hurdacılar bu motorları alır.

Keza redüktör hurdası da vazgeçilmez bir üründür. Her fabrikada yüzlerce motor yüzlerce redüktör yer alır. Redüktörler istenilen duruma göre hızı, istenilen duruma göre de torku artırır. Tamamen metal aksandan oluşurlar. Redüktör hurdası alımlarını fabrikadan yerinden ve peşin olarak yapıyoruz.

Fabrikalardan Motor Hurdası Alımı

Toplanan motorlar motor hurdası alan yerler aracılığı ile gerçekleştirilir. Motor hurdası toplanılan miktarın %90′ dan fazlası fabrikalardan elde edilir. Hurdacı fabrikalar ile anlaşıp bu hurdaları alabilir. Çatalca ve Silivri ilçelerinden hurda paslanmış motorlar toplanır.

Bakırköy ilçesinde ise İkinci el motor satışları yapılmaktadır. Eğer isterseniz ikinci el motor ve redüktör almak bu noktalardan mümkündür.

Sökülecek Hurdası Alanlar İstanbul

Sökülecek hurdası İstanbul da tüm ilçelerden toplanmaktadır. Kablo, bakır ve diğer değerli hurdalar ile karışık halde bulunan hurdaları alan sökülecek hurdası alan yerler arasında en iyi hurdacılık hizmetini sunuyoruz. Alımını yaptığımız hurdaların tamamı güncel sökülecek hurda fiyatları ile değerlendirilir.

Pendik, kartal ve Maltepe ilçelerinde elektronik üretimi yapan işletme sayısının fazla olması bölgeden alınan sökülecek hurdası miktarını büyük oranda artırmaktadır. Fabrikalarda hatalı üretim sonucu oluşan tüm elektronik sökülecek hurdaları hurdacı firması aracılığı ile alınır.

Sökülecek hurdaları kablo hurdası, bakır hurdası, alüminyum hurdası, demir hurdası, kurşun hurdası ve krom hurdası içerebilir. Sökülecek hurdalar ciddi anlamda değerli olan hurdaları içermektedir. Bu hurdaların kötü yanı ise en az %50 oranında plastik hurdası içerirler. Plastik neredeyse değersiz atık hurdasıdır.

Güncel hurda fiyatlarını takip edin. Herhangi bir hurdada fiyatlar arttıkça sökülecek hurda fiyatları da artar. Sökülecek hurdası fiyatları her hurdayı içerebilmesi sebebi ile diğer hurdalarda yaşanan en ufak artış sökülecek hurdasını da etkiler.

Sökülecek Hurdası Geri Dönüşüm

Sökülecek hurda geri dönüşüm yapan hurdacı bu hurdaları makinelerden geçirerek hurda ayırma işlemi gerçekleştiremez. Bu ayrımı yapan hurda geri dönüşüm makineleri henüz geliştirilmedi. İş gücü ile sökülecek hurdalar hurda türlerine göre ayrılır. Hurdacı işçi çalışanları şarjlı matkaplar ile vidalarından sökülecek hurdaları söker.

Kablo hurdaları ayırmanın büyük bir kısmını oluşturur. Ek olarak motor hurdası da sökülecek hurdalarda yer alır. Motor hurdası demir, bakır ve alüminyum hurdası içerir. Hurdacı motorları da parçalayıp gerekli metal hurdası ayrımını yapar. Arnavutköy ülkemizde sökülecek hurdaalan yerler arasında yoğunluğa sahip olan yerdir.

Sultangazi ilçesinde istihdamı artırmak ve geri dönüşüme katkı sağlamak amacı ile hurda sökülecek toplanır. Hurdacılar sökülecek hurdaları ayırıp elde edilen kar oranını artırmayı hedefler. Doğrudan sökülecek olarak satan hurdacı sayısı az sayıdadır. Sarı hurdası içerek sökülecek hurdalar daha yüksek fiyatlara satılabilir.

Kurumsal elektronik firmaları ellerinde kalan zarar görmüş elektronik hurdaları veya piyasadan çekilen ürünleri ihale yöntemi ile hurdacılara satabilir. Hurdacılar bu hizmeti alabilmek için adeta birbirleri ile yarışırlar. En iyi teklifi sunan hurdacı toplu olarak hurda sökülecek alımı yapar.

Sökülecek hurdayı işleyen hurdacı işçileri seri şekilde çalışmalıdır. Kısa sürelerde hizmet sonlanmalı ve işçilik masrafları en aza inmelidir.

Sökülecek Fiyatı Nasıl Belirlenir

Fiyatı belirleyen 1. etken hurdanın içerisinde bulunan değerli metallerin miktarıdır. Kurumsal hurdacı firması belli çalışmalar sonucunda hurda sökülecek 10 ton olsa dahi tam bir değer çıkartabilir. Plastik oranı az olan hurdalar geri dönüşüm firmaları gözünde daha değerlidir.

Bu hurdalar evlerden tek tek toplanarak tonlarca hurda sökülecek oluşturulabilir. Her evde belirli aralıklarla bozulan en az 1 tane hurda sökülecek kesinlikle bulunabilir. Duyarlı olan halkımız bu hurdaları çöplere atmak yerine hurdacılara satar.

 

Bina Yıkımı Yapan Hurdacı

Bina yıkımı yapan hurdacı vermiş olduğu tüm hizmeti hurda karşılığında gerçekleştirir. AVM, otopark ve fabrika bina yıkımlarında ortaya çıkacak hurda miktarı çok olması nedeni ile sadece hurda karşılığı değil, ücretsiz yıkıma ek olarak üzerine ödeme de gerçekleştirilir. Kaliteli hizmet veren İstanbul bina yıkımı yapan hurdacı firması uygulanması gereken tüm prosedürleri uygulayarak yıkımı gerçekleştirir.

Kentsel dönüşüm son 20 yılda ülkemizde büyük oranda artmış durumdadır. Bu nedenle bina yıkım sayılarında her yıl %20 civarında artış gözlemleniyor. Bina yıkımlarından elde edilen hurda miktarı fazla olması sebebi ile devreye hurdacılar girmiştir. Hizmetlerin büyük kısmı İstanbul Ümraniye, Üsküdar, Şişli, Güngören ve Beyoğlu ilçelerinde verilmektedir. Bunun nedeni bu ilçelerde en eski yapılaşmalar bulunur. Ek olarak Kadıköy de bu ilçelere dahildir.

Bina yıkımı yapan kurumsal ve güvenilir hurdacı firması ile çalışmanız tavsiye edilir. Yıkım yapmak önemli bir iştir. Yıkım sırasında tüm güvenlik önlemlerinin alınması gerekir. Ayrıca gerekli izinler ve onayların alınması gerekmektedir. Molozların İBB’ nin belirlemiş olduğu moloz dökme alanlarına dökülmesi gerekmektedir.

Bina Yıkımı Yapan Hurdacı Hizmetimiz

İnşaat yıkımı hurdaların başında inşaat demiri hurdası gelir. Demir alan hurdacılar bu hurdaları toplamaktadırlar. İnşaat demirleri ortalama 80 metre kare üzerine kurulu bir evden her kattan yaklaşık 6-8 ton arası inşaat demiri hurdası elde edilir. Bu oranlar azımsanmayacak miktardadır. Moloz ile birlikte hurdaların atılması doğa kirliliğine neden olmakla birlikte kaynakların boşa harcanması anlamına gelir.

Yıkım yapan kepçe operatörü beton blokları ezerek inşaat demiri hurdaları betonlardan temizlemesi gerekir. Bu işlem zaman alan bir işlem değildir. Hurdacı ve yıkımı yapılan bina sahibi yönünden en avantajlı durum bu olur. Bina yıkımlarında çelik kapı hurdası bir diğer hurda faktörüdür. Çelik kapılar ikinci el satılabilmesi mümkün olması sebebi ile hurdacılar tarafından tercih edilir.

Yüksek katlı binaların veya sitelerin yıkılması sonucu çok sayıda çelik kapı hurdası hurdacı tarafından toplanır. Çelik kapılar çerçeveleri ile birlikte zarar verilmeden sökülmeli. Kombi ve şofben hurdaları doğalgaz bulunan her bölgede yer alır. Bina yıkımlarında binayı terk eden vatandaşlar yeni evlerine kombi ve şofben götürmeyi tercih etmez.

Belki çalışır kullanılabilir durumda olan bu kombiler hurdaya ayrılır. Kombi hurdası gerekli işlemlerden geçerek bakır ve alüminyum kısımları sökülür. 

İstanbul Hurda Yıkım

Hurda karşılığında yıkım yapan hurdacı sayısı oldukça az sayıdadır. Tekelleşme olan bu sektörde kurumsal hurdacı firması ile çalışmak gerekir. Hurdacı telefon numarası ile İstanbul hurdacı sizlere kaliteli hizmet sunar. Binalarda bulunan kalorifer peteği hurdası ve tüm ısıtma sistemi hurdaları hurdacı tarafından alınır. 

Site gibi yüksek katlı ve çok sayıda bulunan binaların yıkımlarını kısa sürelerde gerçekleştirebiliriz. Hurdacı gerekli tüm moloz atık çalışmalarını da yürütmektedir. Bu şekilde kaliteli hurdacı hizmeti sunuyoruz.